Get Adobe Flash player
Zpráva
  • Kunena is not installed or the installed Kunena version is not supported. The plug-in has now been disabled. Please install/upgrade Kunena to version 1.7 for the Kunena Discuss Plug-in to function properly.

Přihlášení na Google účet bez psaní hesla, jen s pomocí mobilu

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Nemusíte se bát, že by šlo o nějakou informaci o nějaké kritické chybě, která by dovolovala přihlásit se Google účet pomocí libovolného telefonu běžícího na systému Android, nýbrž se spíše naopak jedná o zajímavou bezpečnostní vychytávku…


Díky tomuto novému způsobu zabezpečení, se tak v budoucnu nebudete muset bát na nedůvěryhodných veřejných počítačích někde v internetových kavárnách, školách apod., kde již nebudete nuceni zadávat heslo a přesto se přihlásíte ke svému Google účtu.


Google totiž nově spustil experimentálně na adrese accounts.google.com/sesame generátor QR kódu, který Vás po sejmutí QR čtečkou ve Vašem mobilu, přesměruje na jinou stránku, na které za předpokladu, že máte již Google účet vytvořený, potvrdíte, že jste to opravdu vy a budete ihned přihlášeni i na počítači u kterého sedíte.


V současné chvíli se jedná o experiment, který by mohl, ale nemusel skončit, takže pokud na výše uvedené adrese najdete informaci o ukončení provozu, tak se nemusíte rozčilovat, protože se dá předpokládat, že Google v brzké době spustí stejnou nebo velmi podobnou technologii oficiálně.


Zajímavou bezpečnostní otázkou však je, jestli se opravdu jedná o dobrý způsob ochrany před keylogery a podobným nebezpečím na veřejných počítačích? Pokud se přeci jen tomuto nebezpečí vyhnete, nikdy nevíte, kdy například ztratíte svůj mobilní telefon, nebo Vám jej někdo odcizí a pak už je docela rizikové co by se dál mohlo dít s Vašimi údaji.


Jaký názor máte na toto nové experimentální přihlašování vy?

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Sledujte nás na Google+
FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousGoogle Bookmarks
Novinky
Nový Google Earth s vylepšeným redendrováním krajiny

V průběhu včerejška aktualizoval Google desktopovou verzi populárního interaktivního globusu Google Earth na verzi 6.2…

Doporučujeme:

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat